Sunday 9 June

Team Cup Final

Exeter Snooker Club 0 (2) 4 (8) Horse & Groom C
@ Railway Club St Thomas


Sunday 2 June

Division 1
Bye Lord Nelson
Horse & Groom B 4 Railway Club St Thomas A 2 9 5
Exeter Snooker Club 3 Allstars A 3 7 7
Division 2
Stowey Arms A 2 Horse & Groom C 4 5 9
Heavitree Social Club 3 Horse & Groom A 3 6 9
Bye Stowey Arms B


Sunday 26 May

Bank Holiday Weekend



Sunday 19 May

Division 1
Railway Club St Thomas A Bye
Lord Nelson 3 Exeter Snooker Club 3 7 7
Allstars A - Horse & Groom B - - -
Division 2
Horse & Groom A - Stowey Arms A - Postponed -
Horse & Groom C BYE
Stowey Arms B 4 Heavitree Social Club 2 9 5


Sunday 12 May

Division 1
Bye Horse & Groom B
Lord Nelson 3 Allstars A 3 7 9
Exeter Snooker Club 2 Railway Club St Thomas A 4 5 9
Division 2
Stowey Arms A 2 Heavitree Social Club 4 5 8
Horse & Groom C - Stowey Arms B - Postponed -
Bye Horse & Groom A


5 May

Bank Holiday Weekend



Sunday 28 April

Division 1
Railway Club St Thomas A 4 Lord Nelson 2 9 7
Bye Allstars A
Horse & Groom B 2 Exeter Snooker Club 4 8 8
Division 2
Horse & Groom A 1 Horse & Groom C 5 2 10
Stowey Arms A 3 Stowey Arms B 3 7 8
Heavitree Social Club Bye


Sunday 21 April

Easter Weekend



Sunday 14 April

Division 1
Lord Nelson 4 Horse & Groom B 2 9 7
Exeter Snooker Club Bye
Allstars A 3 Railway Club St Thomas A 3 7 8
Division 2
Horse & Groom C 6 Heavitree Social Club 0 12 2
Bye Stowey Arms A
Stowey Arms B 1 Horse & Groom A 5 3 11


Sunday 7 April

Division 1
Railway Club St Thomas A 2 Horse & Groom B 4 7 9
Lord Nelson Bye
Allstars A 5 Exeter Snooker Club 1 10 5
Division 2
Horse & Groom A 5 Heavitree Social Club 1 11 2
Horse & Groom C 6 Stowey Arms A 0 12 1
Stowey Arms B Bye


Sunday 31 March

Division 1
Bye Railway Club St Thomas A
Horse & Groom B 4 Allstars A 2 10 5
Exeter Snooker Club 4 Lord Nelson 2 10 6
Division 2
Stowey Arms A 1 Horse & Groom A 5 4 11
Heavitree Social Club 1 Stowey Arms B 5 5 11
Bye Horse & Groom C


Sunday 24 March

Division 1
Railway Club St Thomas A 4 Exeter Snooker Club 2 9 5
Horse & Groom B Bye
Allstars A 5 Lord Nelson 1 10 5
Division 2
Horse & Groom A Bye
Heavitree Social Club 3 Stowey Arms B 0 6 0
Stowey Arms B 0 Horse & Groom C 6 3 12


Sunday 17 March

Division 1
Lord Nelson 3 Railway Club St Thomas A 3 8 7
Exeter Snooker Club 3 Horse & Groom B 3 8 6
Allstars A Bye
Division 2
Horse & Groom C 1 Horse & Groom A 5 4 11
Bye Heavitree Social Club
Stowey Arms B 4 Stowey Arms A 2 8 5


Sunday 10 March

Team Cup Semis

Exeter Snooker Club 3 2 Allstars A
@ Heavitree Social Club
Heavitree Social Club 0 3 Horse & Groom C
@ Exeter Snooker Club


Sunday 3 March

Division 1
Railway Club St Thomas A 4 Allstars A 2 9 4
Bye Exeter Snooker Club
Horse & Groom B 6 Lord Nelson 0 12 4
Division 2
Horse & Groom A 4 Stowey Arms B 2 10 5
Stowey Arms A Bye
Heavitree Social Club 1 Horse & Groom C 5 6 10


Sunday 24 February

Division 1
Bye Lord Nelson
Horse & Groom B 4 Railway Club St Thomas 2 10 5
Exeter Snooker Club 3 Allstars A 3 8 8
Division 2
Stowey Arms A 3 Horse & Groom C 3 6 8
Heavitree Social Club 4 Horse & Groom A 2 8 5
Bye Stowey Arms B


Sunday 17 February

Division 1
Railway Club St Thomas A Bye
Lord Nelson 3 Exeter Snooker Club 3 9 7
Allstars A 3 Horse & Groom B 3 7 8
Division 2
Horse & Groom A 6 Stowey Arms A 0 12 2
Horse & Groom C Bye
Stowey Arms B 1 Heavitree Social Club 5 2 10


Sunday 10 February

Division 1
Bye Horse & Groom B
Lord Nelson 3 Allstars A 3 7 9
Railway Club St Thomas A 5 Exeter Snooker Club 1 10 4
Division 2
Stowey Arms A 3 Heavitree Social Club 3 8 6
Horse & Groom C 5 Stowey Arms B 1 10 4
Bye Horse & Groom A


Sunday 3 February

Division 1
Railway Club St Thomas A 2 Lord Nelson 4 7 10
Bye Allstars A
Horse & Groom B 4 Exeter Snooker Club 2 8 5
Division 2
Horse & Groom A 2 Horse & Groom C 4 6 9
Stowey Arms A 2 Stowey Arms B 4 5 10
Heavitree Social Club Bye


Sunday 27 January

Division 1
Lord Nelson 3 Horse & Groom B 3 8 7
Exeter Snooker Club Bye
Allstars A 4 Railway Club St Thomas A 2 10 6
Division 2
Horse & Groom C 4 Heavitree Social Club 2 10 5
Bye Stowey Arms A
Stowey Arms B 2 Horse & Groom A 4 6 8


Sunday 20 January

Division 1
Railway Club St Thomas A 3 Horse & Groom B 3 7 6
Lord Nelson Bye
Allstars A 5 Exeter Snooker Club 1 10 5
Division 2
Horse & Groom A 4 Heavitree Social Club 2 8 6
Horse & Groom C 4 Stowey Arms A 2 9 4
Stowey Arms B Bye


Sunday 13 January

Division 1
Bye Railway Club St Thomas A
Horse & Groom B 2 Allstars A 4 6 9
Exeter Snooker Club 1 Lord Nelson 5 5 10
Division 2
Stowey Arms A 2 Horse & Groom A 4 4 9
Heavitree Social Club 4 Stowey Arms B 2 8 5
Bye Horse & Groom C


Sunday 6 January 2019

Team Cup Matches

Horse & Groom B 2 3 Heavitree Social Club
Stowey Arms B 2 3 Exeter Snooker Club
Horse & Groom C 3 0 Stowey Arms A
Allstars A 3 1 Horse & Groom A


Sunday 30 December

Happy New Year



Sunday 23 December

Merry Christmas



Sunday 16 December

Division 1
Railway Club St Thomas A - Exeter Snooker Club - Not playing -
Horse & Groom B Bye
Allstars A 5 Lord Nelson 1 10 2
Division 2
Horse & Groom A 4 Horse & Groom D 2 9 7
Heavitree Social Club 2 Stowey Arms A 4 5 9
Stowey Arms B 2 Horse & Groom C 4 4 9


Sunday 9 December

Division 1
The Nelson 2 Railway Club St Thomas A 4 6 9
Exeter Snooker Club 1 Horse & Groom B 5 3 11
Allstars A Bye
Division 2
Horse & Groom C 3 Horse & Groom A 3 7 9
Horse & Groom D 0 Heavitree Social Club 6 1 12
Stowey Arms B 4 Stowey Arms A 2 9 4


Sunday 2 December

Division 1
Railway Club St Thomas A 3 Allstars A 3 8 8
Bye Exeter Snooker Club
Horse & Groom B 4 Lord Nelson 2 9 5
Division 2
Horse & Groom A 5 Stowey Arms B 1 11 5
Stowey Arms A 4 Horse & Groom D 2 9 4
Heavitree Social Club 4 Horse & Groom C 2 9 6


Sunday 25 November

Division 1
Bye Lord Nelson
Horse & Groom B 5 Railway Club St Thomas 1 11 2
Exeter Snooker Club B 1 Allstars A 5 3 10
Division 2
Stowey Arms A 1 Horse & Groom C 5 6 11
Heavitree Social Club 3 Horse & Groom A 3 8 8
Horse & Groom D 1 Stowey Arms B 5 3 11


Sunday 18 November

Division 1
Railway Club St Thomas A Bye
Exeter Snooker Club 6 Lord Nelson 0 12 1
Allstars A 1 Horse & Groom B 5 3 11
Division 2
Horse & Groom A 5 Stowey Arms A 1 10 4
Horse & Groom C 6 Horse & Groom D 0 12 3
Stowey Arms B 5 Heavitree Social Club 1 11 6


Sunday 11 November

Division 1
Bye Horse & Groom B
Lord Nelson 2 Allstars A 4 5 8
Exeter Snooker Club 3 Railway Club St Thomas A 3 7 8
Division 2
Stowey Arms A 4 Heavitree Social Club 2 10 6
Horse & Groom C 6 Stowey Arms B 0 12 5
Horse & Groom D 0 Horse & Groom A 6 3 12


Sunday 4 November

Division 1
Railway Club St Thomas A 4 Lord Nelson 2 9 6
Bye Allstars A
Horse & Groom B 3 Exeter Snooker Club 3 8 8
Division 2
Horse & Groom A 3 Horse & Groom C 3 7 7
Stowey Arms A 5 Stowey Arms B 1 10 6
Heavitree Social Club 4 Horse & Groom D 2 9 7


Sunday 28 October

Team Cup Prelims

Lucombe Oak have been withdrawn from the League and were removed from the Cup draw as well.

Lord Nelson 1 4 Exeter Snooker Club
Stowey Arms B 4 1 Horse & Groom D
Allstars A 3 1 Railway Club St Thomas

Heavitree Social Club, Horse & Groom A, Horse & Groom B, Horse & Groom C and Stowey Arms A have a Bye to the next round.



Sunday 21 October

Division 1
Lord Nelson 0 Horse & Groom B 6 5 12
Exeter Snooker Club Bye
Allstars A 4 Railway Club St Thomas A 2 9 7
Division 2
Horse & Groom C 4 Heavitree Social Club 2 9 5
Horse & Groom D 1 Stowey Arms A 5 5 10
Stowey Arms B 2 Horse & Groom A 4 5 9


Sunday 14 October

Division 1
Railway Club St Thomas A 3 Horse & Groom B 3 7 7
Lord Nelson Lucombe Oak
Allstars A 5 Exeter Snooker Club 1 11 5
Division 2
Horse & Groom A 3 Heavitree Social Club 3 7 6
Horse & Groom C 5 Stowey Arms A 1 10 4
Stowey Arms B 5 Horse & Groom D 1 11 3


Sunday 7 October

Division 1
Lucombe Oak 0 Railway Club St Thomas A 4 0 8
Horse & Groom B 3 Allstars A 3 8 7
Lord Nelson 5 Exeter Snooker Club 1 10 5
Division 2
Stowey Arms A 2 Horse & Groom A 4 6 8
Heavitree Social Club 5 Stowey Arms B 1 10 3
Horse & Groom D 0 Horse & Groom C 6 1 12


Sunday 30 September

Division 1
Railway Club St Thomas A - Exeter Snooker Club - Not playing -
Horse & Groom B 4 Lucombe Oak 0 8 0
Allstars A 2 Lord Nelson 4 4 9
Division 2
Horse & Groom A 5 Horse & Groom D 1 11 2
Heavitree Social Club 2 Stowey Arms A 4 7 10
Stowey Arms B 2 Horse & Groom C 4 5 9


Sunday 23 September

Division 1
The Nelson 5 Railway Club St Thomas A 1 10 4
Exeter Snooker Club 2 Horse & Groom B 4 8 10
Allstars A P Lucombe Oak
Division 2
Horse & Groom C 3 Horse & Groom A 3 7 9
Horse & Groom D 2 Heavitree Social Club 4 5 9
Stowey Arms B 3 Stowey Arms A 3 8 7


Sunday 16 September

Division 1
Railway Club St Thomas A 5 Allstars A 1 10 3
Lucombe Oak 1 Exeter Snooker Club 5 3 11
Horse & Groom B 4 Lord Nelson 2 10 7
Division 2
Horse & Groom A 4 Stowey Arms B 2 9 5
Stowey Arms A 5 Horse & Groom D 1 11 4
Heavitree Social Club 0 Horse & Groom C 6 0 12